Droga życia kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, dzieci i młodzież naszej szkoły wzięły udział w okolicznościowej katechezie poświęconej tym wielkim postaciom. Uczniowie podczas prezentacji multimedialnej mieli okazję poznać rodzinę, historię oraz najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia i założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę rozwiązują quizy i zagadki, układały interaktywne puzzle z błogosławionymi, a także wykonały piękne i kolorowe obrazki przygotowane na tę okoliczność.

Zwieńczeniem spotkania była modlitwa w kaplicy Ośrodka, w której wszyscy dziękowaliśmy za dar życia wielkich błogosławionych, proszą o ich wstawiennictwo nad nami i naszymi rodzinami.

W ten sposób chcieliśmy przybliżyć uczniom niezapomnianą osobowość i uczcić pamięć Prymasa Tysiąclecia i założycielki Lasek, których świadectwo życia i nauczanie stanowią nieprzemijające wartości w życiu człowieka.

      

      

      

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.