Dzień Papieski w naszej szkole

Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Jego obchody związane były z datą 16 października, a więc dniem wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie oglądając prezentację multimedialną poznali historię życia naszego Wielkiego Rodaka, który w bardzo młodym wieku stracił matkę, ale ufając Bogu i Maryi zawierzył im całe swoje życie. Ponadto rozwiązując quizy mogli wykazać się wiedzą na temat życiorysu papieża, a układając interaktywne puzzle i śpiewając pieśni przypomnieli sobie niezwykłą postać św. Jana Pawła II.

Dzieci i młodzież wykonała także piękne ramki z portretem Świętego, wykorzystując różne materiały plastyczne takie jak plastelinę, wstążki, patyczki, kolorowy papier oraz ziarna, skarby jesieni i suszki.

Na zakończenie delegacje klas zapaliły znicz pod popiersiem papieża oddając hołd Wielkiemu Polakowi a we wspólnej modlitwie zawierzyły całą naszą  społeczność szkolną i swoje rodziny.

Dzień ten był nie tylko wspomnieniem, lecz także zaproszeniem do poznawania nauki i drogi, którą Ojciec Święty wytrwale wskazywał oraz wyrazem pamięci i szacunku wobec osoby Papieża – Polaka.

       

          

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.