Dzień Rodziny 2019

Mama. Tata. To dwa  słowa a ileż kryją w sobie treści. Z nimi związane są zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze troski, radości, marzenia. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama i tato dali nam największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy  w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć.

12 czerwca 2019 r. spotkaliśmy się na wspaniałej uroczystości – Pikniku z okazji Dnia Rodziny. Pragnęliśmy, aby w tym jednym dniu wszyscy mogli zapomnieć o kłopotach dnia codziennego i wspólnie spędzić radosne chwile.

W tej miłej i rodzinnej atmosferze przeżywaliśmy również obchody Dni Otwartych Ogrodów w ramach Małopolskiego Szlaku Ogrodów. Przy naszym Ośrodku znajduje się  ogród hortiterapii, który należy do zespołu ogrodów turystycznego szlaku. Ogród służy wszystkim osobom zarówno w przywracaniu zdrowia jak również jest miejscem wypoczynku i rekreacji. Ogród jest inspiracją dla wszystkich miłośników piękna przyrody. Można z niego korzystać przez cały rok.

Głównym punktem Dnia Rodziny było przedstawienie pt. „Owieczka” przygotowane przez dzieci i młodzież szkolną z naszego Ośrodka oraz dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego. Wprowadzili nas oni w magiczny świat ogrodów, gdzie zwierzęta, owady i rośliny pokazały małej bezbronnej owieczce, co w życiu jest najważniejsze. Zgromadzeni goście z zaciekawieniem i wzruszeniem oglądali przygotowany występ pełen bajkowych i kolorowych postaci ze świata przyrody. Uśmiech na twarzach rodziców oraz gromkie brawa sprawiły młodym aktorom ogromną satysfakcję i były nagrodą za włożony trud. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane obrazki - kompozycje z suszonych kwiatów.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Tarnowski P. Roman Łucarz wraz z małżonką. W słowach skierowanych do wszystkich zebranych podkreślił ogromne znaczenie i wartość rodziny w życiu każdego dziecka.

W dalszej części pikniku był poczęstunek a zaraz po nim liczne atrakcje tj.

- warsztaty kulinarne i ogrodnicze

- jazda konna

- wyplatanie wianków

- malowanie twarzy

- zabawy z bańkami mydlanymi.

 

W słonecznej i upalnej atmosferze minął jeden z najpiękniejszych dni w roku, który był okazją do wyrażenia wdzięczności rodzicom za trud wychowania.

         

        

     

 

Zapraszamy do galerii

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.