Dzień św. Jana Pawła II

W piątek 22 października, w liturgiczne wspomnienie papieża Polaka, obchodziliśmy w szkole Dzień św. Jana Pawła II, który był niezwykłym darem dla naszego narodu. Z tej okazji uczniowie oglądnęli w kaplicy Ośrodka wzruszający montaż słowno – muzyczny nawiązujący do dzieciństwa, drogi życia i pontyfikatu Ojca Świętego. Wszyscy włączyli się w śpiew w ulubione i znane pieśni związane z Wielkim Świętym. Wielu uczniów było w tym dniu ubranych w kolory papieskie, czyli żółte i białe.

Uwieńczeniem  obchodów dnia św. Jana Pawła II była Msza Święta, której przewodniczył Abp Józef Kowalczyk, wieloletni współpracownik papieża. Ksiądz Arcybiskup wspominał Ojca Świętego i poświęcenie przez Niego kamienia węgielnego pod budowę naszego Ośrodka, której dokonał 9 czerwca 1997 roku.

Po Mszy Świętej delegacje klas w hołdzie Ojcu Świętemu, udały się pod popiersie papieża by tam zapalić znicze i we wspólnej modlitwie zawierzyć swoje rodziny i całą wspólnotę Ośrodka.

Dzień Św. Jana Pawła II był dla wszystkich okazją do refleksji i wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze pozostanie w naszej pamięci wzorem do naśladowania.

           

         

Zapraszamy do galerii 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.