Narodowe Święto Niepodległości 2021

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze Święto patriotyczne dla każdego Polaka. W tym roku przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.  Z tej okazji 10 listopada odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie zapoznali się z ważnymi wydarzeniami historycznymi w dziejach naszego narodu.

Wprowadzenie pocztu sztandarowego i wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego zainaugurowało obchody. Dyrektor naszej Szkoły przypomniał, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Wspólnie pomodliliśmy się za tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim drogę, jaką przeszedł nasz kraj do 11 listopada 1918r. Dzięki walce o wolność, którą wówczas podjęli Polacy, możemy dzisiaj żyć w wolnym i suwerennym kraju. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym historii Polski. Śpiewanie pieśni patriotycznych przebiegało w podniosłej atmosferze  oraz przypomniało, że jesteśmy odpowiedzialni za swój kraj i niepodległość.

Na zakończenie delegacja uczniów wraz z nauczycielami wybrała się pod Pomnik Poległych  podczas I i II Wojny Światowej, z terenu Jadownik Mokrych. Uczniowie zapalili znicze i odmówili modlitwę za poległych.

 

      

       

Zapraszamy do galerii 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.