Wakacyjna wycieczka dzieci z PWD do Ogrodzieńca

13 sierpnia 2019 r. dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego pod opieką wychowawców, uczestniczyły w wycieczce do Ogrodzieńca. Zwiedzanie tego interesującego miejsca zaczęliśmy od wizyty w Parku Doświadczeń Fizycznych, gdzie znajdują się 42 urządzenia takie jak, np. Kołyska Newtona, Kolorowy Krater czy Wirująca Kula, dzięki którym przenieśliśmy się w świat eksperymentów i mogliśmy poznać podstawowe prawa fizyki. Największą atrakcją wśród tych urządzeń okazały się symulatory lotu i dachowania, które wymagały nie lada odwagi, ale śmiałków i tak nie brakowało!

Następnym punktem naszej wycieczki był Park Rozrywki, gdzie powitał nas kolorowy zamek dmuchany, karuzela, małpi gaj, zjeżdżalnie oraz huśtawki. Największą frajdę jednak sprawiły zjazdy torem saneczkowym jak również jazda autodromami. Po tak intensywnym czasie spędzonym w Parku Rozrywki udaliśmy się do Parku Miniatur, gdzie pod opieką przewodnika podziwialiśmy rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich, które można by pomylić z prawdziwymi, gdyby nie fakt, że są one 25 razy mniejsze od oryginałów. Poza tym mogliśmy także zobaczyć repliki machin oblężniczych. Dużym zainteresowaniem cieszył się czołg, do którego można było wejść i zapoznać się z jego obsługą.

Z wielką niepewnością i obawą poszliśmy do Domu Legend i Strachów, gdzie mieliśmy okazję przenieść się w świat baśni i legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Dla niektórych było to ciężkie przeżycie, bo oprócz wysłuchania owianych grozą opowieści, stanęliśmy oko w oko z potężnym czarnym psem, zostaliśmy otoczeni przez ogromne nietoperze, pająki czy ropuchę giganta, podziwialiśmy obraz pięknej kobiety, która nagle zaczęła zamieniać się w potwora, a na koniec wystraszyła nas biała dama. Krzyki i wrzaski towarzyszyły nam przez wszystkie komnaty tego domu, ale niesamowite wrażenia pozostaną na długo.

Po tej sporej dawce strachu mogliśmy już spokojnie odetchnąć i udaliśmy na obiad.

Na zakończenie wycieczki poszliśmy na spacer po ruinach Zamku Ogrodzieniec, który spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej, uważany jest za najbardziej imponujące Orle Gniazdo. Zbudowany z twardego wapienia i dolomitów, przetrwał wieki.

Po zwiedzaniu Zamku zakupiliśmy pamiątki i uśmiechnięci, pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni wróciliśmy do domów.

        

        

        

   

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.