Wycieczka do Krynicy Zdroju

    Dnia 30 września 2019 r. uczniowie i podopieczni naszego Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Krynicy Zdroju, gdzie głównym punktem było zwiedzanie Wieży Widokowej, pierwszej w Polsce wieży w koronach drzew o drewnianej konstrukcji. Z Wieży można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na malowniczą okolicę i nie tylko. Najpierw wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym, a następnie wspólnie z przewodnikiem wyruszyliśmy w drogę na szczyt wieży. Ta drewniana konstrukcja o wysokości 49,5 metra zlokalizowana jest w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Trasa do wieży prowadzi po specjalnie przygotowanej „drewnianej ścieżce”, która wznosi się stopniowo do góry. Ścieżka rozciąga się w koronach drzew, co zapewnia wspaniałe widoki i dodatkowe, niezapomniane wrażenia. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów.

     Spacer  trasą do wieży widokowej był dla nas wspaniałą lekcją przyrody prowadzoną przez przewodnika, który nie tylko zwracał uwagę na piękne krajobrazy ale również wiele opowiadał o otaczającej przyrodzie a także historii regionu. Na trasie ustawione są także specjalne instalacje edukacyjne, które są dodatkową atrakcją. Podczas zwiedzania wieży towarzyszył nam silny ale ciepły wiatr.

     Po tak niesamowitych wrażeniach na wieży udaliśmy się na pyszny obiad a następnie odwiedziliśmy Pijalnię Główną w Krynicy, gdzie każdy mógł zasmakować zdrowej wody a także nabyć okazjonalną pamiątkę.

       Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów.

        

        

        

 

Zapraszamy do galerii

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.