XVI Konkurs Piosenki Religijnej "Śpiewać każdy może"

22 maja 2019 r. już po raz szesnasty odbył się Konkurs Piosenki Religijnej „Śpiewać każdy może”, którego Honorowy Patronat objął abp Józef Kowalczyk. Tegoroczna edycja konkursu, nawiązując do obchodów  100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, poświęcona była patriotycznym pieśniom religijnym. Naszym założeniem było, aby konkurs upamiętnił historię naszej ojczyzny wyrażoną poprzez muzykę, śpiew i modlitwę.

Zaproszenie do konkursu przyjęły zaprzyjaźnione przedszkola i szkoły:

- Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z Brzeska

- Szkoła Podstawowa z Radłowa

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Niwki

- Publiczna Szkoła Podstawowa z Zaborowa

- Łukasz  Kozioł z Niedomic

- Szkoła Podstawowa z Przybysławic

- Katolicka Szkoła Podstawowa z Niecieczy

- Szkoła Podstawowa  z Woli Przemykowskiej

- Szkoła Podstawowa z Jadownik Mokrych

- Ośrodek Opiekuńczo – Rehabilitacyjny

Występy młodych artystów były oceniane przez trzyosobowe jury w składzie:

- Jadwiga Gorla - dyrektor GOK w Wietrzychowicach

- Urszula Kogut – sołtys Jadownik Mokrych

- ks. Ryszard Serafin – proboszcz parafii Wola Przemykowska

Po przywitaniu przez ks. dyrektora Marka Koguta konkurs rozpoczął gościnny występ uczniów Szkoły Muzycznej w Brzesku, który uświetnił to wydarzenie. Sala Domu Ludowego zmieniła się w salę koncertową, gdzie przeżyliśmy prawdziwą ucztę artystyczną za sprawą uzdolnionych adeptów sztuki muzycznej. Młodzi artyści pięknie zaśpiewali i zagrali na różnorodnych instrumentach: fortepianie, skrzypcach, akordeonie, flecie, oboju, klarnecie, trąbce, saksofonie, gitarze, wiolonczeli i perkusji. Dla wszystkich zgromadzonych był to wyjątkowy pokaz muzycznych talentów. Możliwość usłyszenia wykonawców na żywo dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w magiczny świat muzyki.

Po części koncertowej przyszedł czas na zaprezentowanie pieśni przez poszczególne grupy. Wszyscy uczestnicy konkursu podeszli do wyzwania bardzo poważnie i wystąpili doskonale. Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem wykonywali swoje utwory z akompaniamentem na żywo lub z podkładem muzycznym. Wybrane przez uczestników teksty utworów zachęcały do refleksji nad naszą historią i patriotyzmem. Ponadto uczniowie zadbali także o uroczyste stroje i piękne rekwizyty, które trafnie nawiązywały do tematyki konkursu.

Repertuar utworów był bardzo zróżnicowany, a sposób artystycznego wyrazu świadczył o wrażliwości młodych wykonawców. Wszystkie prezentowane talenty poszczególnych uczniów wzbudziły wśród publiczności i jury podziw, uznanie a nawet wzruszenie. Dlatego komisja doceniając włożony trud w przygotowanie i zaprezentowanie pieśni przyznała wszystkim uczestnikom konkursu I miejsca. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki.

Na zakończenie konkursu ks. Dyrektor złożył wszystkim nagrodzonym serdeczne gratulacje oraz skierował słowa podziękowania dla jury, zgromadzonych gości i tym, którzy byli zaangażowani w organizację tego wydarzenia.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim zespołom i ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia

oraz wspólnie spędzone piękne chwile i emocje.

Słowa podziękowań składamy także dyrekcji i nauczycielom Szkoły Muzycznej w Brzesku za uświetnienie konkursu

oraz pani sołtys Jadownik Mokrych Urszuli Kogut za serdeczność i gościnność w Domu Ludowym.

 

      

        

       

   

Zapraszamy do galerii

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.